top of page

Skottland referat juni 25

Alltid trivelig å ankomme Skottland ON TIME
Alltid trivelig å ankomme Skottland ON TIME

Vakre blomster og tørr målestav..

De er fine disse springerne..

Skottene er flinke til å tilrettelegge for sine fiskere

God mat og drikke hører med på våre turer til Skottland på laksefiske.

Stein Atle var med til nydelige Dee for første gang. Her på treroten på Woodend med nydelig kvelds sol, gode minner.


Våre 2 uker til Dee i juni ble to uker med mye moro, gode historier, god mat i strålende sol, det meste av tiden. Selve fisket bar preg av svært lav vannføring i Dee. De lokale fortalte at det nesten ikke har regnet på over to måneder, noe som var tydelig på vannmåleren, den var tørr det meste av tiden.

Fisket ble tilpasset forholdene og vi landet både laks og sjø- ørret og det var bra ut fra forholdene. Stor takk til alle som var med og gjorde ukene i Dee så minneverdige. Det er jo spesielt å være i en av verdens vakreste fluefiske elver på jakt etter springer. Her er så mye historie i og langs elven men også i de unike fiske-hyttene som ligger langs Dee. Du verden om disse kunne snakke, for her har det vært fortalt mang en god historie med en liten snaps attåt.

Videre må det nevnes at etter å ha besøkt River Dee i over 25 år har jeg aldri sett så mye yngel i alle størrelser. Verken i Dee eller noe annen elv. Det var enorme mengder yngel overalt hvor vi var på besøk og vi registrerte også elvemuslinger rundt om. Dette er et svært bra tegn og vi er optimister med tanke på fremtiden for Dee. Tar da også med i betraktningen at de siste årene har sommer fisket tatt seg kraftig opp.


Vi ser fremover og håper at vår neste tur til Dee i juli i år vil gi oss flere gode fiske minner fra denne fantastiske elven.


Stor takk til alle som var med til Dee denne juni perioden. Det var svært hyggelig og vi håper på bedre vannføring neste juni, for dette var super trivelig.


Fluefiske hilsen fra reiseleder

Helge Vetås 2instincts

 
 
 

Comments


Logo med flue
Logo med Snelle
Logo med Fisk
  • Hvit YouTube Ikon
  • Hvit Facebook Ikon

Kontakt og leveringsadresse:

Bukkedalsåsen 39. 5113 Tertnes, Norge

Org.Nr. 996 375 528

kontakt@2instincts.no

bottom of page